Dobrá fyzická kondice je základním předpokladem k získání kladného vztahu ke sportu a pohybu obecně. Až tedy vezmete svého mrňouse na dětské hřiště, nesnažte se ho příliš umravňovat nejrůznějšími zákazy. Nechte děti, ať si procvičují jemnou a hrubou motoriku, ať upevňují své sociální dovednosti, ať díky hrám zmírní své vnitřní napětí.

Jemná a hrubá motorika, upevňování sociálních dovedností

  • Na dětském hřišti děti uchopují různé předměty, předávají je z jedné ruky do druhé, ohmatávají nejrůznější materiály – od kovu přes dřevo až po kámen a písek. Tím dochází k procvičování jejich jemné motoriky.
  • Pokud jde o rozvoj hrubých motorických dovedností, naprosto ideální jsou prolézačky na dětských hřištích, ale také pohyb na odrážedlech, tříkolkách nebo jízda na kole. V tom případě dochází ke koordinaci rukou, nohou a vlastně celého těla.
  • Když budete pozorovat děti na dětském hřišti Praha nebo na jakémkoliv jiném dětském hřišti v České republice, všimněte si jejich her na maminky, tatínky a děti. Děti si tak přidělují různé sociální role, rozvíjí své sociální dovednosti a budují vztahy s ostatními dětmi.
  • Dětská hřiště jsou naprosto ideální lokality k odreagování dětí a ke zmírnění vnitřního napětí.

Navštěvujte proto dětská hřiště se svými dětmi co nejčastěji. Jejich seznam najdete na portále venkazdyden.cz.

Výletování s dětmi je důležité

Kromě pobytu na dětských hřištích je důležité také výletování s dětmi. Na portále venkazdyden.cz naleznete nejen přehled spousty dostupných dětských hřišť v Praze a dětských hřišť v rámci celé České republiky, ale také tipy na výlet Český Ráj, tipy na výlet Beskydy, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet Jeseníky, tipy na výlet Jižní Čechy, tipy na výlet Jižní Morava a tipy na výlet Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.