Slunce má na náš organismus velmi prospěšný vliv. Reguluje spánkové cykly, stimuluje produkci vitamínu D v těle a zvyšuje pocit pohody. Má však i svou nevýhodu. Vystavování slunci může vést k vráskám, pigmentovým skvrnám a nádorovým onemocněním kůže (např. melanomu). Ve skutečnosti se slunce považuje za jednu z největších příčin viditelného stárnutí. Příjem škodlivých paprsků vaší pokožkou však můžete omezit. Dokonce ani tehdy, pokud jste se o ni v minulosti důsledně nestarali, není pozdě s tím začít. Dále uvedeme pár důležitých rad, které vám pomohou v péči o pleť a zvýší vaši ochranu před sluncem.

Pravděpodobně jedním z nejjednodušších způsobů, jak každoročně zabránit milionům případů nádorových onemocnění kůže, je opalovací krém. Většina z nás však stále zapomíná na ochranu před slunečním zářením. Nedávná studie ukázala, že jen hrozivě nízké procento mužů a žen si pravidelně nanáší opalovací krém na obličej a jinou exponovanou část kůže předtím, než stráví na slunci více než hodinu. Co tedy potřebujete vědět o ochraně své pokožky před sluncem? Nejméně půl hodiny předtím, než plánujete jít ven, se natřete opalovacím krémem. Upřednostňujte opalovací krémy s ochranným faktorem vyšším než 30.

Před sluncem je nutné chránit již malé děti a krém s vysokým ochranným faktorem určený pro dětskou pokožku nanášet každé 2 hodiny. V případě pobytu ve vodě i častěji. Během léta se vyhněte slunění mezi 11. a 15. hodinou, kdy sluneční záření dosahuje svého maxima. Nezapomínejte na sluneční brýle a pokrývku hlavy. Po aplikaci parfému na pokožku se vyhněte přímému kontaktu se sluncem, protože může vyvolat vznik skvrn, alergie nebo spálení pokožky. Nezapomínejte ani na pitný režim, v létě se doporučuje vypít nejméně 2 litry tekutin denně. A i když mraky na obloze ve vás mohou vzbudit klamavý pocit, že slunce právě nesvítí, vězte, že propouštějí více než 90 % UV záření (z toho nejvíce UVA). Všechna tato doporučení vyžadují pouze malou přípravu a vaši pokožku ochrání na celý den i další roky.

Více se dočtete na www.bioderma-cz.com.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.