Léto je spojeno hlavně s přemírou slunka, na němž je velká spousta lidí doslova závislých. Každý se s chutí vystavuje u vody a slibuje si od příjemného opalování krásně zabarvenou pokožku. Nežli však vyrazíte do parných veder a silných slunečních paprsků, měli byste se na příchod léta řádným způsobem připravit.

Taková fáze spočívá nejenom v nákupu potřebných opalovacích krémů, ale i v dalších činnostech a oblastech. Ostatně, následující řádky vás s opalovací sezónou seznámí trochu podrobněji.

Příprava před příchodem léta

Pálivé slunce je pro tělo určitým šokem, proto byste ho měli patřičně obrnit. Ještě než začnete trávit dlouhé hodiny povalováním se u vody, užívejte pravidelně vitamín E a betakaroten, jež mají co dočinění se zdravým a kvalitním opalováním. Nápomocno vám bude i praktické hydratační mléko.

Autor: The Royal Library, Denmark (Flickr.com)

Jaký máte typ pleti?

Vzhledem k tomu, že existuje až pět odlišných fototypů lidské pokožky, měli byste si dát tu práci a zjistit, jaký máte. V závislosti na této informaci totiž volíte ty správné opalovací krémy s odpovídajícím faktorem. V tomto ohledu se určitě nevyplatí šetřit, protože mléka a oleje představují v podstatě jedinou efektivní ochranu před sluncem.

Namažte si celé tělo

Aby se opalovací krém dostatečně vpil do těla, měli byste jej nanášet alespoň půl hodiny před tím, než vyrazíte na slunce. Důkladně si namažte všechny nezakryté partie těla. U obličeje, hlavy a rtů používejte silnější ochranný faktor. Jde o nejohroženější pokožku fyzické schránky člověka.

Vyhněte se silnému slunečnímu svitu

Během opalování se snažte dodržovat pravidelný pitný režim, který musí být větší, než je obvyklé. Vycházet byste neměli ani na příliš ostré slunce. To je mezi 11 až 14 hodinou. Opalování věnujte jen přiměřené množství času v řádu desítek minut, poté se na chvíli schovejte do stínu.

S uvedenými radami vězte, že vás krásné opálení dozajista nemine.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.