Nákup nového nebo ojetého automobilu je bezpochyby příjemnou záležitostí pro kohokoliv. Proces, který je však spojen s patřičnými úkony administrativního rázu. Nestačí pouze předat peníze prodejci, ale je zapotřebí vyrazit na úřad se všemi potřebnými doklady a zajistit přihlášení na své jméno.

Vzhledem k tomu, že dnes již nefungují žádné polopřevody, jako doposud, je situace určitě jednodušší. Abyste měli jistotu, že na nic nezapomenete, přinášíme vám sumář strohých informací, jež se vám budou hodit.

Nakupujeme nové auto

Pakliže se vás týká první varianta, v rámci níž jste si zakoupili zcela nové vozidlo, nachystejte si tyto doklady.

  • Občanský průkaz
  • Technický průkaz
  • Zelená karta
  • Faktura o nákupu dopravního prostředku

Nakupujeme ojeté auto

Trochu jiná situace nastává, pakliže z jakéhokoliv důvodu dáváte přednost ojetině. V tomto případě budete potřebovat následující.

  • Občanský průkaz
  • Malý a velký technický průkaz
  • Zelenou kartu
  • Evidenční kontrolu s maximálním stářím 14 dní
Autor: Keene Public Library and the Historical Society of Cheshire County (Flickr.com)

Rozdíly mezi fyzickou a soukromou osobou

Při přihlašování vozu nastává trochu odlišná situace v okamžiku, kdy automobil nebude napsán přímo na vás, jako na fyzickou osobu, nýbrž na právnický subjekt. Doklady potřebné ke kompletnímu vyřízení jsou stejné, jako výše uvedené, jen s tím rozdílem, že po vás bude vyžadován také výpis z obchodního rejstříku nebo živnostenský list. Nejste-li přímo jednatelem společnosti, potřebujete i plnou moc.

Pakliže nemáte dostatek času a jsou pro vás zmíněné kroky španělskou vesnicí, nezoufejte a využijte služeb některých novodobých společností, které za poplatek přihlásí vozidlo za vás. Celé to bude sice stát obnos peněz, na oplátku si ušetříte nervy při jednání s úředníky.

Jak sami můžete správně tušit, není přihlášení automobilu nic složitého.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.