Rostlina Aloe Vera je známa bezpochyby každému. Její účinky se tradují již od starého Egypta, kde byl přírodní extrakt z listů považován dokonce za něco svatého a jedinečného. Nejvíce přínosná je šťáva obsažená v listech rostliny.

Ta je dnes využívána nejenom v surové podobě v jakékoliv domácnosti, ale také v lékařském průmyslu. Z Aloe Very vznikají nejrůznější doplňky stravy, podpůrné léky, kosmetické preparáty a mnohé další výrobky.

My si dnes povíme o přínosné stránce Aloe Vera něco více.

Průhledný tekutý gel

Uvedený podnadpis vyjadřuje skutečný fyzický stav tekutiny, kterou získáte při naříznutí listu. Tento extrakt je prospěšný tělu nejenom vnitřně, ale i při hojení všemožných onemocnění. Aloe Vera se často používá při odstranění ekzémů a jiných viditelných zranění. Její univerzální léčebné účinky přispívají k rychlému hojení.

Velký vliv má také na krásu, kdy si poměrně pohotově poradí například s pozvolným vyhlazením vrásek, akné nebo nepříjemnými opary. Ne nadarmo jsou nápoje z Aloe Very označovány, jako elixíry mládí.

Autor: Internet Archive Book Images (Flickr.com)

Složení Aloe Vera

Téměř zázračné vlastnosti uložené šťávy z listů jsou spojeny především s bohatým a hodnotným složením nejrůznějších látek.

  • Přemíra vitamínů, mezi nimiž dominuje A, C a E
  • Obsahuje spoustu lektinů, aminokyselin, minerálních látek a enzymů
  • Bohatý zdroj mastných kyselin a prvků, jež výrazným způsobem bojují proti virům a bakteriím
  • Má tišící účinky a je schopna proniknout hluboko pod kůže, kde hojí

I díky výše uvedenému výpisu základních léčebných předpokladů Aloe Vera jsou extrakty z rostliny využívány v mnoha světových medicínách, od Indie, přes Rusko až po Afriku. Příjemné působení ukrytého extraktu ostatně můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Stačí jen naříznout list a aplikovat na nemocné místo. Výsledek se dostaví co nevidět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.