Učaroval vás dopravní prostředek na dvou kolech? Rádi byste si pořídili nový motocykl, nejste si však jisti, který bude ten pravý? Potom vám přinášíme alespoň krátkou ochutnávku toho, co lze na současném trhu pořídit. Nebudeme se zabývat konkrétními značkami, nýbrž komplexním rozdělením jednotlivých kategorií.

Kategorie motocyklů

Z globálního hlediska lze narazit na šest základních sekcí, možná dokonce stylů jízdy, které sednou přímo vám samotným.

  • Silniční motocykly
  • Cestovní motocykly
  • Naháč
  • Cruiser a chopper
  • Cross a enduro

Silniční motocykly

Charakteristickým znakem je sportovní posed, silný výkon a aerodynamický tvar. Přednosti těchto motocyklů využijete nejenom na silnici, ale především na okruhu, kde se lze oddávat rychlé jízdě nad běžné povolené limity.

Cestovní motocykly

Velká objemná nádrž, vhodně konstruované plasty s vyšším plexisklem chránícím před větrem a vzpřímenější posed. To jsou základní parametry těchto strojů, jež vám přislibují hlavně pohodlí, komfort a mnohdy i nadstandardní výbavu.

Autor: SDASM Archives (Flickr.com)
Autor: SDASM Archives (Flickr.com)

Naháč

Již samotné pojmenování hodně prozrazuje. Jde o motocykl libovolné kubatury a výkonu oproštěný od jakýchkoliv kapotáží. Důraz je kladen na propracovanost motoru, otevřenost a volnost.

Cruiser a chopper

Specifický a například v Americe velice tradiční styl motocyklů. Silné dvouválcové motory, nohy před sebe, spousta chromu, kožených doplňků a výrazný bublavý zvuk. To jsou těžké cruisery a všelijak přestavěné choppery, u nichž hraje design významnou roli.

Cross a enduro

Poslední kategorii tvoří stroje, s nimiž si kromě běžné silnice chcete užívat i šotolinu nebo náročnější terén. S endurem získáte spojení cestovního motocyklu s terénními prvky. Čistokrevná cross motorka je spíše na speciálně upravené trati, kde si užijete přemíru adrenalinu.

Výsledná volba závisí jen na vašich představách a potřebách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.