Nepražené kakaové boby jsou považovány za další že super potravin. Super potraviny jsou takové, které mají velký obsah zdraví prospěšných látek a patří mezi ně například i naše české borůvky, jmenujme i zelený ječmen, góji a další.

Kakaové boby jsou semena stromu kakaovníku, který se ve své vlasti nazývá Theobroma kakao a vyrůstají ve velké tobolce dokonce na kmeni stromu, což každý neví. Jsou nejdůležitější a podstatnou surovinou, která se používá při výrobě samotného práškového kakaa, které známe už z běžných obchodů. Stejně tak se používá na výrobu dalších lahůdek, jako je kakaové máslo a v neposlední řadě i vynikajících čokolád, které nám dokážou způsobit i závislost podle toho, jak je čokoláda kvalitní.

Pokud vám záleží na vašem zdraví a milujete čokoládu tak, že si život bez ní nedovedete ani na chvilku představit, pak si v obchodě podrobně prohlédněte, z čeho je čokoládka vyrobena. Měla by mít vysoce procentní obsah kakaa, abyste si byli jisti, že nejíte žádné přídatné látky a zbytečné konzervanty. Určitě volte alespoň více než sedmdesát procent kakaa, ale čím více, tím lépe.

Samotné kakaové boby jsou nositelem energie a doporučují se i sportovcům anebo pokud se chystáte na delší cyklovýlet, přibalte ke své svačině i sáček s kakaovými boby. A průběžně je konzumujte, dobře a pečlivě rozkousejte, aby se všechny látky v pohodě dostaly do vašeho organismu. K vyčerpání organismu nedojde tak rychle a budete si připadat svěžejší a činorodější. Kakao boby také obsahují spoustu vitamínů, minerálních látek a velmi důležité stopové prvky. Zahrnují velký zdroj hořčíku, jenž působí na dobré fungování našeho nervového systému, dále železo a mangan, který slouží pro krvetvorbu. V neposlední řadě mají velký význam pro správně fungující imunitní systém, a to díky zinku a mědi. Zdravý vzhled naší pokožky a vlasů zajistí síra.

Kakao samotné je zdrojem velmi prospěšných antioxidantů, které brání před škodlivými radikály, a navíc působí jako silné a přirozené antidepresivum. Proto tak rádi sáhneme po tabulce kvalitní hořké čokolády.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.