Ministerstvo financí zvažuje po téměř čtyřech letech opětovné vydání státních dluhopisů pro občany. Státní dluhopisy jsou emitovány v pravidelných intervalech a díky nim získalo ministerstvo do státního rozpočtu již miliardy korun. Úroková sazba je zde ale velmi nízká, pohybuje se kolem 2 % a výnosy tak nejsou pro investory moc zajímavé.

Zpřísnění podmínek ČNB

Jak jste již určitě postřehli, ČNB nedávno zpřísnila podmínky pro emise dluhopisů soukromých společností. Chce tak zamezit několikanásobným emisím a obecně upravit a zpřehlednit podmínky pro vstup firem na trh s emisemi dluhopisů. Nicméně mnoha firmám dluhopisy umožňují další rozvoj a zvyšují jejich stabilitu a konkurenceschopnost. Investoři se tak mohou dostat k zajímavému úročení vkladů, a přitom jsou oproti akcionářům v právní výhodě. V případě úpadku společnosti jsou věřitelem společnosti a jejich pohledávky jsou uspokojovány před pohledávkami akcionářů.

Vhodné investice

Hledáte poměrně bezpečné investování, ale chcete zajímavější úrokové sazby, než vám nabízejí spořící účty? Obraťte se na odborníky v oblasti obchodování s cennými papíry. Prověří pro vás dluhopisy menších společností, kde se skrývá obrovský potenciál. Díky finanční podpoře z dluhopisů zejména malé společnosti rostou rychleji, mohou investovat do nových technologií a projektů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.