Nedostatek volných parkovacích míst je problémem asi všech velkých měst. Plochy pro parkování ubývají, a tak se není čemu divit, že vznikají moderní koncepty, jak takové neduhy řešit. Jednou z poměrně osvědčených variant je chytré parkování. Model v podání vysoké parkovací věže, který vám v následujících řádcích představíme trochu podrobněji.

Jak fungují parkovací věže?

V jednoduchosti lze říci, že parkovací věž je vlastně několikapodlažní objekt, ve kterém dokola obíhají vozy na plošinách. Jeden vjezd, potažmo výjezd. Nic více nic méně. Zajedete a vaše vozidlo se v případě potřeby dalšího řidiče posune o další místo. Až budete vyjíždět, zase sjede na požadovanou pozici a vy můžete odjet.

Moderní parkovací věže jsou efektivní především z pohledu zabíraného místa. To znamená, že je lze stavět i v centrech, kde by klasické garáže pro tolik aut nemohly nikdy vzniknout. V tomto případě jsou auta vrstvena na výšku.

Parkovací dům a jeho možnosti

Ne nadarmo je tato metoda označována, jako chytré parkování. Má to pochopitelně svůj důvod. Celý systém je opatřen propracovanou elektronikou, takže mnohdy stačí přiložit čip a vaše místo sjede dolů. Nastaveno to může být podle poznávací značky. Takový parkovací dům jsem schopen pojmout až 16 vozů a jeho životnost překračuje hranici dvaceti let.

Zároveň je třeba zmínit, že parkovací věže nejsou ničím ošklivým. Jejich vnější plášť může nabývat odlišných podob, takže dokonale zapadnou do jakékoliv zástavby. Bezpečný, rychlý a zároveň spolehlivý systém je doslova hudbou budoucnosti. Praktická je také poměrně snadná montáž a demontáž parkovacího domu, který lze v případě potřeby přemístit na zcela jiné místo. Až vyrazíte do některého z velkých města, vyzkoušejte si parkování v parkovací věži. Uvidíte, že budete nadšeni a možná k výstavbě takového prvku dojde i ve vašem okolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.