Zaúkolujte rodinu a kamarády, dejte šanci originálním nápadům, pečlivě sledujte rozpočet a vaše svatba vás nezrujnuje.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Svatby jsou v současné době čím dál dražší záležitostí a řada páru sňatek odkládá právě kvůli nedostatku financí. Přitom někdy stačí málo a můžete hodně peněz ušetřit. Důležité je ale do plánování a organizace zapojit i rodinu a přátele. Můžete je poprosit, aby vám se svatbou pomohli namísto svatebního daru. Kromě toho vaši nejbližší můžou přijít i se zajímavými nápady, jak ušetřit. Prozatím se můžete inspirovat našimi tipy.

Květinová výzdoba z papíru

Velkou sumu ze svatebního rozpočtu často ukousne květinová výzdoba. Kromě toho některé lidi doslova bolí pohled na tolik řezaných květů, které stejně do týdne zvadnou a vyhodí se. Krásnou výzdobu vám pomohou vytvořit i květy a jiné ozdoby z papíru. Vytvořit květinu z krepového papíru není nic složitého. Svatební oslavu zpestří a můžete je mít v barevnosti, která se vám nejvíc líbí.

Originální šaty a doplňky

Nevěsty často chodí do svatebních salonů půjčovat si princeznovské šaty. Přitom půjčení je relativně drahé. Nechat si šaty ušít vyjde stejně a nebo levněji než půjčovné. Pokud tedy chcete něco originálního a přesto levnějšího, zkuste se podívat například na weby, které spojují hand made tvůrce. Můžete si zde koupit nebo nechat ušít šaty za pár tisíc korun. Podobně to můžete udělat i se šperky.

Romantická prskavka

Jako vyvrcholení večera můžete mít připravenou nějakou zajímavou pyrotechniku. Ale ta by měla být přizpůsobena slavností chvíli. Proto určitě zvolte nějakou bezpečnou pyrotechniku, jako jsou kompaktní ohňostroje nebo klasické prskavky, které svatební rozpočet rozhodně nezrujnují. Prskavka dokáže vykouzlit romantickou atmosféru. Pokud si je v danou chvíli zapálí všichni hosté naráz, budete mít krásné svatební fotky.

Domácí prostředí a jídlo

Zkuste se svých známých a rodiny zeptat, zda někdo nemá možnost poskytnou vám nemovitost či pozemek na organizaci svatební hostiny. Pokud ne, zkuste si na slavnostní hostinu pronajmout takové prostory, do kterých je možné donést si vlastní jídlo a pití. Budete si tak moct vybrat cateringovou firmu podle vašeho vkusu, která vám bude vyhovovat i cenově. Vaši hosté určitě rádi napečou alespoň koláče. Organizace bude o něco náročnější, ale výsledná oslava bude levnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.