Žádoucím prvkem ve stavbě domu nebo bytu by se měly stát venkovní rolety. Důvody, proč zvážit jejich nákup, se zabýváme v tomto článku.

Izolační schopnosti

Rolety do oken v sobě skrývají několik ochranných funkcí.

Jednou z nich je ochrana před sluncem. Možná namítnete, že podobnou službu plní látkové stínění uvnitř místnosti. Tyto dekorační prvky mají v našich interiérech jistě své nezastupitelné místo. Jejich funkčnost se však s venkovními roletami může sotva srovnávat. Rolety do oken totiž nepustí světelné paprsky ke sklu natož do místnosti. I v horkých letních dnech tak světlo a hlavně žár venkovního vzduchu zůstanou tam, kde mají. Zároveň s ochranou proti slunci a UV paprskům přináší předokenní rolety možnost celodenního větrání i během vaší nepřítomnosti. Díky průduchům mezi jednotlivými lamelami lze udržovat požadovanou cirkulaci vzduchu.

Rolety do oken skýtají také velice žádoucí ochranu proti hluku. Útlum mnoha zvuků uvítají majitelé domů v centrech měst, v blízkosti hlavních silničních tahů nebo železniční dopravy. Díky zataženým roletám se i s okny situovanými do hlučné ulice můžete vyspat do růžova.

Venkovní rolety do oken napomáhají k ochraně oken před rozmary počasí. Ať se jedná o silné poryvy větru nebo déšť a kroupy. Okna se díky roletám tak snadno neznečistí. Instalací rolet do oken také docílíme trvalého snížení nákladů na vytápění.

roletaVyšší bezpečnost

Velice žádoucím prvkem oken a dveří zvláště na snadno přístupných místech z okolí je jejich nerozbitnost. Na bezpečnost své rodiny i majetku klademe jistě velký důraz. Rolety do oken značnou měrou přispívají k pocitu bezpečí. Odolný materiál používaný na výrobu rolet ochrání i vstup do domu ze zahrady skrz francouzská okna. Některé typy rolet se dokonce vyrábí s integrovaným zamykacím systémem.

Pro kvalitní poradenství a instalaci rolet, volte osvědčeného dodavatele, firmu Climax.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.