Klasický katastr nemovitostí zná bezpochyby každý. Způsob, jak prostřednictvím internetu zjistit spoustu informací o parcelách, pozemcích a podobně. V případě oficiální cesty však zůstává pravdou, že někteří z vás asi touží po lepší informovanosti, přehlednějším ovládání atd. Jestliže do této skupiny uživatelů patříte, začtěte se do následujících řádků.

Katastrální území tak trochu jinak

Rádi bychom vám představili projekt GeoPas.cz, který je zaměřen na parcely libovolného typu. Nejde ale pouze o nové prostředí katastru nemovitostí. To je jenom začátek toho, co můžete získat. Domůžete se totiž přemíry přidružených informací rozšiřujících jednotlivá katastrální území.

  • Občanská vybavenost
  • Životní prostředí
  • Geologie a voda
  • BPEJ/LPIS

Když se zaměříte třeba na Žďár nad Sázavou katastrální území, obratem se o této ploše dozvíte více než na klasickém katastru nemovitostí. Tyto informace jsou samozřejmě využitelné různým způsobem. Mohou vám pomoci třeba při výběru vaší budoucí stavební parcely nebo v rámci ocenění pozemku, objektu a podobně.

Přehledná katastrální mapa

Je pravdou, že dostatkem informací navíc to v případě projektu GeoPas.cz rozhodně nekončí. Přínosná je také katastrální mapa, v níž si můžete zobrazit opravdu cokoliv. Jednotlivé vrstvy jsou přehledné, prolínají se a mnohé vám napoví. Jednoduchost pojící se s rychlostí ocení bezpochyby každý návštěvník tohoto portálu.

Začněte s daty z katastru nemovitostí pracovat daleko efektivněji a lépe. A je v podstatě jedno, jestli budete prověřovat konkrétní oblasti nebo zda se zaměříte na sousední parcely, hledání vlastníka a ostatní údaje. Přímé odkazy na RÚIAN a katastr nemovitostí jsou zárukou stále aktuálních dat. S projektem GeoPas.cz máte celou Českou republiku se všemi důležitými informace z katastru, a ještě něčím navíc zcela na dosah ruky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.