Přemýšlíte o koupi filtrační konvice na vodu do vaší domácnosti? Pokud ano, možná si kladete otázku, zda to má smysl. Koneckonců na trhu existuje mnoho různých typů konvic na vodu a ne všechny jsou vybaveny filtry. Existují příznivci i odpůrci filtračních konvic. Rozhodnout se, na kterou stranu se přidá, ale musí každý sám za sebe. Důležité je mít k tomu dostatek relevantních informací.

Kvalita kohoutkové pitné vody v České republice je vysoká

O vodě z filtrační konvice se často říká, že je čistší, chutnější a bez nečistot. Jaké jsou však přesně výhody filtrace vody? Jednou z hlavních výhod je, že dokáže odstranit chlor z vody z kohoutku. Chlor se do vody z kohoutku přidává jako dezinfekční prostředek, ale je to je také známou dráždivou látkou, která může způsobit vysoušení pokožky a vlasů. Přesto však voda u nás obsahuje poměrně nízké množství dusitanů a dusičnanů, ale i dalších látek, jako například hormonů a z hlediska složení je zdraví neškodná. Navíc je velmi přísně sledována a jakákoliv výchylka v oblasti kvality je ihned eliminována. Každý tak může mít jistotu, že pije vodu, která jeho zdraví nepoškodí. Co ale dělat, pokud vám kohoutková voda jednoduše nechutná?

Ach ta chuť!

Někteří lidé tvrdí, že voda z filtrační konvice chutná lépe. Je to pravděpodobně proto, že odstraněním chlóru se odstraní také část ostré „chemické“ chuti, která je pro většinu lidí nepřijatelná. Další výhodou používání filtrační konvice je, že dokáže odstranit vodní kámen z vody. To může být důležité zejména v případě, pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou. Vodní kámen může způsobovat nejrůznější problémy, od ucpávání potrubí až po ztížení tvorby dobré pěny při mytí vlasů. Vodní kámen je také jednou z nejčastějších příčin poškození domácích spotřebičů, které přicházejí do styku s ohřátou kohoutkovou vodou.

Místo kupování balené vody raději filtrujte

Má tedy smysl pořizovat si do domácnosti filtrační konvici na vodu? To záleží na vašich osobních preferencích a potřebách. Pokud vás trápí kvalita vody z kohoutku nebo chcete jednoduše zlepšit její chuť, pak může být filtrační konvice dobrou investicí. Rozhodně je lepší investovat do filtrační konvice než začít kvůli chuti kupovat vodu balenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.