Moderní topné systémy se dokázaly opravdu zásadní měrou změnit, díky čemuž se dnes starší metody topení nedokáží vyrovnat jejich hodnotám. Jednou z oblastí, ve kterých se snaží moderní topné systémy udělat největší posun, je především jejich energetický úspora.

To se může zdát především ve světle posledních let a zdražování ve všech ohledech zásadním posunem kupředu. Dnes se přitom podíváme, jak je možné, že toho mohou topné systémy opravdu dosáhnout oproti starším metodám vytápění.

Regulace podle venkovní teploty

Takzvané ekvitermní regulace jsou jednou z velice zajímavých součástí moderních topných systémů. Jednotlivé topné systémy se přitom mohou díky nim dostat na jinou úroveň úspory. Podobné regulátory teploty fungují na té bázi, že neustále kontrolují venkovní teplotu. Díky této kontrole pak mohou jednoduše měnit také podnebí uvnitř domácnosti. To vám může pomoci v tom smyslu, že nebudete mít problém s přetápěním místností, ani případně s podchlazenou domácností v největších mrazech.

Efektivita postupného vytápění

Postupné vytápění je jednou z hlavních domén moderních topných systémů. Ve své podstatě to znamená, že systém celodenně lehoulince přitápí, aby dokázal udržet nastavenou teplotu. Oproti skokovému vytápění je udržování teploty v radiátorech o více jak třetinu efektivnější a především levnější. Důvodem je, že na jednorázové vytápění se spotřebuje poměrně dost energií, zatím co na udržování přijatelné teploty se opravdu použije jenom zlomek toho, co byste jinak užívali ve starších topných systémech.

Celá řada automatických technologií

Samotná automatizace je zásadní funkcí, kterou vám mohou nabídnout moderní topné systémy. Nejde jenom o regulátor teploty, ale také jednotlivé komponenty jako směšovací ventily nebo odvzdušňovací a další prvky umístěné v celém systému. Sečteno a podtrženo je tak automatizace důvodem, proč může vytápění fungovat tak moc efektivně. Bez něj by k dosažení stejného výsledku musel být neustále přítomný pracovník, který by obsluhoval celý topný systém část po části, což je nereálné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.