Chcete dopřát svému plechovému mazlíkovi ještě sportovnější vizáž? Vsaďte na kvalitní sportovní pružiny, které vašemu vozu efektivně sníží výšku podvozku. Vy si tak budete moci užít nejen jeho nový design, ale také mnohem lepší jízdní vlastnosti. Díky nižšímu podvozku totiž mnohem lépe vyniknou jeho nové elektrony a zároveň bude mnohem lépe sedět při průjezdu zatáčkami.

Jak vybrat sportovní pružiny?

Pokud jste se rozhodli pro výměnu pružin za sportovnější verzi, určitě je potřeba dát pozor hned na několik vlastností a parametrů, které by vám při špatném výběru mohly radost z výměny dříve či později zkazit.

Určitě vám nemusíme připomínat, že je potřeba vybírat pružiny především podle typu vašeho vozidla a přitom pečlivě dbát na váhové limity vozidla uvedené ve velkém TP a výrobcem daných pružin. Zejména pokud se nejedná o první úpravu vašeho vozu, nezapomeňte vše konzultovat s profesionálem.

Nejlepších jízdních vlastností samozřejmě dosáhnete, pokud kromě sportovních pružin vsadíte také na sportovní tlumiče. Sportovní pružiny ovšem můžete kombinovat také s klasickým tlumičem a to až do snížení 40 mm, tak aby bylo zachováno maximum funkčního rozsahu tlumiče. Větší snížení vozidel obecně není příliš doporučováno.

Poměr kvalita a cena je na prvním místě

Při výběru dávejte vždy přednost prověřeným značkám, mezi které patří například AP Sportfahrwerke, KW nebo například populární TATechnix. Ceny kvalitních pružin sice mohou být o něco vyšší, počítat však můžete s precizním zpracováním a použitím špičkových materiálů s potřebnou antikorozní úpravou. Určitě se vyplatí vybírat sportovní pružiny s TÜV certifikací. Tuto homologaci uděluje německé sdružení organizací, které se zabývají nezávislými testy výrobků určených nejen pro motorová vozidla a to zejména s ohledem na jejich kvalitu a bezpečné užívání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.