Při výběru nového zahradního nábytku si nejčastěji klademe otázku, z jakého materiálu by vůbec měl být. Každý preferuje něco jiného. Někdo dává přednost dřevu, jiný kovu, další si zase pořídí raději ratanovou sedačku. Zahradní nábytek je ale dobré vybírat také s ohledem na účel jeho plánovaného využití. V případě, že právě tuto vlastnost nezohledníte, může se stát, že časem nebudete se zahradním nábytkem spokojeni. Pořídíte si například stůl, který je příliš velký, anebo naopak menší lavičku, než by vaše rodina potřebovala. Při výběru zahradního nábytku s ohledem na účel a využití můžete volit prakticky ze tří variant.

Zahradní jídelní sety

Co do praktičnosti nejvyhledávanější jídelní sety na zahradu jsou obvykle složeny z velkého stolu a minimálně čtyř židlí. Často se také setkáte se sestavou, která má šest a více židlí, a je tedy vhodná i pro posezení s přáteli anebo pro větší rodinu. Jídelní sety jsou nezbytným vybavením pro zahradní párty spojenou s grilováním, ale i konzumování oběda na zahradě. Využít je můžete jako praktické zázemí, které poskytne dostatek prostoru pro odpolední kávu, hraní rodinných her ale i další činnosti. Každý majitel zahrady, který kdy plánuje trávit delší čas relaxací, by měl určitě jeden zahradní jídelní set vlastnit.

Zahradní sedací soupravy

Sedací soupravy na zahradu se obvykle skládají ze sedačky, zahradního stolu, který se podobá konferenčnímu, a několika křesílek. Nejčastěji se setkáte se sedacími soupravami vyrobenými z umělého ratanu. Ten se namotává na hliníkovou konstrukci, a díky tomu může být i vystaven dešti, protože hliník nezrezne. Zahradní sedací soupravy můžete využít k posezení na zahradě, ale i na balkoně nebo na terase. Nejde vyloženě o jídelní soupravu, spíše si na něm dopřejete kávu anebo popovídáte s přáteli.

Relaxační zahradní nábytek

Odpočinek a relaxace je hlavním cílem i při pořizování zahradních lehátek, houpacích sítí anebo několikamístných houpaček, které na první pohled připomínají spíše lavičku. Nábytek, který je určený pro relaxaci v zahradě, využijete také jako doplněk k bazénu, který je často primárním zdrojem relaxace na zahradě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.