Ašvaganda je léčivá bylina používaná v ájurvédě, tradičním indickém medicínském systému. Rostlina ašvagandha je známá svými příznivými účinky na imunitní systém, nervy a endokrinní systém. Jaké látky ašvaganda obsahuje? A proč jsou pro nás důležité? Když už se rozhodnete ašvagandu užívat, jak dlouho byste v tom měli pokračovat? Přinášíme odpovědi na celou řadu vašich otázek.

Účinné složky obsažené v ašvagandě

Mezi její hlavní účinné složky patří steroidní laktony, jako jsou withanolidy, cholinové alkaloidy a aminokyseliny, které mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Díky nim ašvaganda užívaná ve formě čaje nebo doplňku stravy dokáže pomoci ke zmírnění horečky či snížení zánětu a bolestivých otoků. Kromě toho bylo zjištěno, že ašvaganda má diuretické a afrodiziakální vlastnosti. Doba užívání v jednom kuse by neměla přesáhnout 2 až 3 měsíce. Obecně ale platí, že je dobré se o ní poradit se svým lékařem. Ašvaganda se díky svým nesčetným zdravotním přínosům používá již po staletí. Nežádoucí účinky při jejím užívání jsou zanedbatelné. Pokud to nepřeženete s dávkováním a budete po několikaměsíčním užívání ašvagandy dělat pauzu, můžete jejích blahodárných vlastností využívat prakticky pořád.

Kombinujte ašvagandu s dalšími bylinkami

V období, kdy si od ašvagandy budete chtít dát pauzu, můžete svoji kondici podpořit jinými bylinkami. Ty si můžete dokonce sami vypěstovat. Pěstování bylinek je činnost nejen užitečná, ale také zábavná a dobře se při ní relaxuje. Mezi další byliny, které lze použít v kombinaci s ašvagandou, patří například ženšen. Ten sice pochází z Asie, především z Číny a Japonska, kde se dodnes pěstuje, ale bez potíží zvládá i naše klimatické podmínky. Navíc se velmi snadno množí. Vypěstujete ho ze semene, ale využít můžete i řízky.

Ašvaganda – zázrak z Indie

I ašvaganda pochází z Asie, ale z té jihovýchodní. Její domovinou je Indie a další země z indického subkontinentu. Proto se jí také často přezdívá „indický ženšen“. Jejích účinků využívá indická ajurvéda, která ašvagandu považuje za jednu z bylinek s nejsilnějšími omlazujícími účinky. To už je důvod pro to si ji dopřát, co říkáte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.