Láká vás sestavit si obývací stěnu z kusového nábytku? Anebo raději sáhnete po hotové stěně, kde k sobě všechno krásně sedne a ladí? Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Důležité je zvážit, co z nich převažuje právě pro vás.

Nábytek na vlastní pěst

Pokud se rozhodnete sestavit si obývací pokoj z různých kusů nábytku, je důležité zvážit rozměry jednotlivých komponentů a jejich uspořádání. Můžete mít problém s tím, aby k sobě všechny správně a esteticky pasovaly. Zároveň tím však získáte šanci vytvořit originální a krásný pokoj, který nikdo jiný nemá a ve kterém se budete cítit opravdu dobře.

Hotová obývací stěna

Již sladěné sestavy nábytku jsou sázkou na jistotu. Pokud si raději vyberete hotovou stěnu od jednoho výrobce, bude montáž mnohem rychlejší a jednodušší než v případě originálních kusů nábytku, které koupíte u různých výrobců. Můžete také využít množství nápadů uvedených v katalozích a na webových stránkách, které ukazují, jak do sebe jednotlivé díly zapadají. Je však důležité mít na paměti, že takto vytvořený obývací pokoj nemusí být tak jedinečný jako ten, který je složen z různých kusů nábytku. Snadno se vám tak může stát, že přijdete k přátelům a posadíte se na úplně stejnou sedací soupravu, jakou máte doma a dívat se budete na televizi uloženou ve stěně, která vypadá, jakoby ji právě odvezli z vašeho obýváku. A to opravdu nechcete.

Zlatá pravidla pro všechny

Bez ohledu na to, pro kterou variantu se rozhodnete, je při výběru nábytku do obývacího pokoje nutné mít na paměti svůj rozpočet a dostupný prostor. Dbejte také na to, aby vše bylo pohodlné a estetické, abyste v něm mohli příjemně trávit čas. Při nákupu nábytku do obývacího pokoje byste také měli zohlednit svůj životní styl a potřeby rodiny. Pokud máte velkou rodinu s dětmi, je lepší zvolit robustní nábytek, který vydrží opotřebení. Na druhou stranu, pokud dáváte přednost formálnější atmosféře v obývacím pokoji, pak bude výbornou volbou klasický dřevěný nábytek. Zaměřte se také na doplňky. Charakter místnosti změníte i designovou dekou přehozenou přes křeslo, které bude v místnosti tvořit nesourodý solitérní prvek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.