Jak vybrat kancelářskou židli nejspíš víte, protože rad, jak takovou židli vybrat existuje nespočet. Dobrá tedy, přinesli jste si domů nebo do své kanceláře perfektní model kancelářské židle, která nebyla vůbec levná. Pak je s největší pravděpodobností vašim přáním, aby také dlouho sloužila. To, jak dlouho kancelářské židle vydrží, záleží především na tom, jak s ní zacházíme a jak o ni pečujeme.

Určitě se vyplatí zmínit, že chceme-li, aby židle vydržela dlouho a bez závad, není vhodné ji používat ke kancelářským závodům v jízdě na jednací židli se svými kolegy apod. Kancelářské křeslo je určeno k sezení a není vhodné na něj stoupat, klekat, houpat se, pokládat nevhodné předměty.

Důležitý je také povrch, na kterém židle stojí. Dnes je možné koupit i podložku pod jednací židli či kancelářské křeslo, díky čemuž netrpí podlahová krytina ani kolečka židle. Jak dál o židli pečovat?

Klíčový je materiál

Důležitým bodem je materiál. Jinak pečujeme o židli koženou, koženkovou, látkovou či plastovou. Kůži je vhodné ošetřovat speciálními prostředky, nikoliv běžnými úklidovými prostředky. Čalouněné látkové křeslo je potřeba pravidelně luxovat a zbavovat prachu.

Myslet musíme i na to, že některé části oděvu mohou židli poškodit – ostré knoflíky, nýty, tvrdé švy mohou zanechat rýhy. Tento typ nábytku rovněž nevystavujte extrémním teplotám. Například umístění blízko ústředního topení. Trpět bude především kůže, plast a vyplétané části výrobku.

Péče o kolečka

I kolečka kancelářské židle si zaslouží pozornost. Pravidelně je čistíme od nánosů prachu, vlasů a dalších nečistot, které mou na nich uvíznout a namotat se, čímž se omezí jejich funkce.

Šrouby a vruty

Veškeré šrouby a vruty je nutné dotahovat. Zejména v prvních dvou měsících používání výrobku, kdy se materiál teprve „usazuje“. Následnou pravidelnou kontrolou a dotahováním zvýšíte životnost i pevnost nábytku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.