Jak vybrat kvalitní kávovar, když o těchto zařízeních téměř nic nevíte a rádi byste si za svoje peníze pořídili to nejlepší? Ohled byste měli brát nejen na svoji kapsu, ale také na své preference. Jestliže si představujete, že si na jedno zmáčknutí připravíte dokonalou kávu bez nezbytného nepořádku v okolí, budete si muset připravit větší obnos, než v případě, kdy si budete ochotni o přípravě kávu něco nastudovat a pohrát si s pákovým kávovarem.

Pákový kávovar versus automat

V případě pákového kávovaru je výhodou kromě nižší ceny také možnost si s přípravou kávy trochu pohrát. Kvalita výsledného nápoje totiž závisí na intenzitě stlačení kávy, kterou reguluje sama obsluha, ale i na správném nastavení mlýnku a dalších faktorech. Majitelé pákových kávovarů by o přípravě kávy měli něco vědět. Používáním přístroje pak získají potřebnou zkušenost a s ní přicházející zručnost, která je nezbytná pro dokonale vyváženou chuť výsledného nápoje. Finančně se pákové kávovary pohybují ve srovnání s automaty spíše v nižších cenových relacích. Je to ale něco za něco. Naproti tomu automatický kávovar je výhodnější pro ty uživatele, kteří kladou důraz především na rychlost přípravy kávy a nechtějí se celým procesem příliš zabývat. Kromě pravidelné výměny vodního filtru či čištění zařízení, k němuž ale potřebujete pouze čistící tabletu a spuštění čisticího cyklu, není potřeba žádná další starost. Okolo kávovaru nebudete mít nepořádek a kávu připravíte na stisk jediného tlačítka. Připravte se ale na pořizovací cenu mezi 10  a 20 000 Kč.

Důležité je také místo určení kávovaru

Chcete kávovar do zasedací místnosti, kde si před poradou každý namáčkne svoji kávu a je možné pokračovat? Pak rozhodně nepořizujte pákový. Příprava kávy v něm zkrátka zabere čas, který by mohl později chybět. Na doma se naopak pákového kávovaru bát nemusíte, naopak jej můžete považovat za příjemný prostředek k rozšiřování obzorů o přípravě kávy.

Hledáte co nejlevnější kávovar?

Pak si raději pořiďte moka konvičku nebo překapávač. Extrémně levné kávovary na jednu až dvě kávy denně je těžké nastavit tak, abyste z nich dostali kvalitní kávu. Na první pohled rozeznáte i rozdíly v provedení a použitém materiálu. Můžete vzít jed na to, že co uvidíte venku, bude i vevnitř. Jestliže na vás tedy vzezření kávovaru působí lacině, budou i komponenty přicházející do styku s kávou nekvalitní a rychle se opotřebují. To znamená, že po několika měsících používání kávovar jednoduše zahodíte. Abyste měli jistotu, že kupujete opravdu kvalitní přístroj, je potřeba počítat s investicí minimálně okolo 10 000 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.