Kdo by to byl řekl, že se český internet bude řadit mezi širší špičku. Na velikány sice stále nestačí, rychlost se ale postupně zvyšuje. Více v článku.

Od pádu komunistického režimu už uplynulo více než 30 let. Od té doby se Česku podařilo ujít výrazný krok kupředu. A i když v řadě oblastí na světovou elitu stále ztrácíme, v rychlosti internetu se řadíme mezi širší světovou špičku. Na první místa to ale nestačí.

Česko mezi elitou?

  1. místo patří České republice v rychlosti mobilního internetu. Podle měření Speedtest Global Index nabízí poskytovatelé internetu průměrnou rychlost 44,47 Mb/s. To je poměrně slušná rychlost, ale na první příčku to ani zdaleka nestačí. Tu totiž obsadily Spojené arabské emiráty, které se mohou pyšnit téměř dvojnásobnou rychlostí (83,52 Mb/s).

Internet Praha už tradičně opanoval celý žebříček. Pokud se totiž podíváme na průměrnou rychlost, ta v hlavním městě přesáhla i průměrnou rychlost v Arabských emirátech. Zastavila se totiž na číslovce 91,63. Oproti ostatním krajům to je ale propastný rozdíl. Zejména v porovnání s Ústeckým krajem, kde rychlost dosahuje pouhých 30 Mb/s.

Optika rychlost výrazně zvýší

V článku jsme psali pouze o mobilním internetu. Je ale obecně známo, že bezdrátové připojení stále nedokáže překonat to drátové. A to prozatím platí. Pokud tedy bydlíte v oblasti, kde je dostupná optická přípojka, můžete se dostat i na mnohem vyšší rychlosti.

Internet v Praze, internet Zbraslav a internet v dalších velkých městech tak může přesahovat rychlost 100 Mb/s. S optickou přípojkou je navíc připojení stabilní. Můžete si tak užívat nerušené sledování filmů ve 4K, hraní her s vysokou odezvou i stahování souborů při velmi vysokých rychlostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.