Maďarsko je zemí velmi bohatou na termální a léčivé prameny. Vyvěrá jich zde v různých lokalitách tisíce a není proto divu, že se jejich účinků využívá a vznikla řada termálních lázní, do kterých se sjíždějí lidé z různých koutů Evropy. Využívá se fyzikálních vlastností vody i chemických látek v ní rozpuštěných. Voda působí především zevně a některé prameny jsou vhodné i pro pitnou kúru. Pobyty v Maďarsku nabízí řada cestovních kanceláří a slevových portálů, není tedy problém narazit na výhodnou nabídku. Jsou vhodné pro dospělé, seniory a v mnohých z nich budou spokojené i rodiny s dětmi. Lázně jsou vybaveny vnitřními i venkovními bazény s vyhřívanou vodou, nechybí bazény pro děti, wellness zóny, sauny a různé atrakce.

Jaké termální lázně patří v Maďarsku k nejoblíbenějším?

Sárvár

Na západu země, přibližně 200 km od Budapeště, leží lázně Sárvár. Zdejší pramen vyvěrá z hloubky 2 000 metrů a voda má teplotu 83°C. Koupelové kůry slouží k léčbě zejména pohybových potíží a revmatismu, solný roztok, který vzniká částečným odparem vody, se využívá k léčbě astmatu. V okolí je několik turistických zajímavostí, například středověký hrad a arboretum.

Hevíz

Hevíz ležící v jihozápadním cípu Balatonu má jeden unikát, kterým je největší termální jezero v Evropě. To je hluboké necelých 40 m a horká voda obsahuje především vápník, síru, soli i alkálie a je oceňovaná již od středověku. I v zimě je teplota vody v jezeře okolo 27°C. Termální voda v Hevízu se využívá k terapii nemoc páteře, kloubů a revmatismu. V městečku si můžete dosyta užít místní gastronomii díky proslulým hospůdkám a restauracím, v nedalekém městě Keszthely se nachází světoznámá knihovna Helikon.

Eger

Lázně Eger je turisticky velmi oblíbené díky své kouzelné atmosféře. Město zase díky svým historickým památkám. Zdejší léčivé prameny jsou známé již od 15. století a lázně s hydrogenuhličitanovou vodou poskytují možnost relaxace a léčby po celý rok. Kromě procedur stojí za zhlédnutí středověký hrad nebo bazilika, ujít si nenechte ani některý z řady vinných sklepů nebo restaurací, jelikož tato oblast je známá svým tradičním egerským vínem a výbornou gastronomií.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.