Aktivní dovolená vám pomůže nejen fyzicky ale také psychicky. Sport má zkrátka na člověka obecně skvělý vliv. Většina letovisek také nabízí mnoho činností, které lze na dovolené pravidelně provozovat. Mohou to být sporty kolektivní ale sólové. V takovém případě se ale rozhodně nezapomeňte správně pojistit – to znamená předem zjistit, zda pojištění pokrývá konkrétní sporty.

Vysokohorská turistika

Za vysokohorskou turistikou můžeme vycestovat na východ k našim bratrům na Slovensku. Tatry jsou zkrátka nádherné. Základem dobré túry je správné oblečení. Musí vás dostatečně chránit před chladem ale zároveň dýchat. Turistika tohoto typu je zkrátka velmi náročná, oblečení tak nesmí podkopávat vaší fyzickou kondici.

Velmi oblíbené jsou také majestátní Alpy. Každá z alpských zemí je jiná a proto bude na vašich cestách vždy co objevovat.

Nezapomeňte, že vysokohorská turistika se počítá mezi adrenalinové sporty. To je třeba vědět při zařizování pojištění.

Golf

Golf je velmi elegantním sportem. Pro jeho nadšence se dokonce pořádají speciální golfové zájezdy do celého světa. A to dokonce na velmi exotická místa. Například do států jako Spojené Arabské Emiráty, Tenerife, Keňa nebo Egypt. Hřiště jsou v těchto končinách na naprosto špičkové úrovni. O zábavu a zážitek tedy bude postaráno.

Cyklistika

Velmi oblíbené je také oddávat se na dovolené cyklistice. Projet si hezky v pohodě blízké okolí a ještě pro sebe něco udělat je přeci skvělé! Velmi dobrou destinací je pro tento typ sportu Holandsko. Všichni přece víme, že Holandsko je doslova plackou. Cyklostezek je tu celá řada a všechny jsou perfektně udržované.

Chcete-li větší teplo a na svých cestách potkávat bílé pláže, je ideální francouzský ostrov Korsika. Pozor si ale dejte na velmi frekventované silnice.

Více o cestovním pojištění lze najít na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.