Garáže jsou nejen prostorem, kde parkujeme svá auta, ale rovněž místností, kde děláme řadu domácích prací. Je tak potřeba, aby i garáže byly kvalitně a především efektivně osvětleny. Jak na to? V následujícím článku Vám poradíme, jak si osvětlit své garáže blízko domova, ale i ty veřejné, kde parkuje velké množství aut.

Osvětlení v domácích garážích

Osvětlení garáží můžeme rozdělit na osvětlení v individuálních garážích a osvětlení v garážích pro větší počet aut – garážová stání. V individuálních garážích je vhodné použít jedno silné centrální svítidlo, které s rezervou pokryje celou její plochu, včetně stěn. Zejména ty v garážích bývají rovněž využity na postavení regálů, či drobností, které se nehodí v domácnosti. Pohyb v garážích není nikterak frekventovaný, hodí se zde zářivková svítidla s označením FIMX500 a výše, které Vám umožní uspořit velké množství energie.

driver opens the garage with remote control from the comfort of a car

Osvětlení v případě garážových stání

Pokud chcete osvětlit garážová stání je situace zcela jiná. V tomto případě je potřeba použít, jak svítidla na běžné svícení, tak i ta nouzová. Vhodné jsou například LED senzorová svítidla, protože pohyb v tomto typů garáží je frekventovaný. V případě, že je garážové stání větší, je vhodné svítidla zapojit do sekcí, aby se zbytečně nerozsvěcoval celý prostor, ale jen sektor, ve kterém se pohybuje auto nebo člověk.

  • Doporučení od expertů na svítidla Fulgur: Použijte svítidla, která se umí po maximální svícení přepnout do režimu svícení jen na 20 % výkonu. Takto upravená svítidla svítí po nastavenou dobu, a v případě pohybu se na daný čas rozsvěcí naplno, nebo úplně zhasnou při pohybu žádném.

Dále je potřeba instalovat v garážových stáních nouzová svítidla pro případ výpadku elektrického proudu, anebo živelné pohromy.

  • 1Existují svítidla orientační, která ukazují pomocí šipek, kde jsou únikové východy, popřípadě hydranty a uzávěry plynu a vody.
  • 2Dále jsou na trhu dostupné rovněž svítidla nouzová pro nasvětlení únikové cesty.
  • 3Lze také použít svítidla se senzorem a akumulátorem pro nouzové svícení vše v jednom.

Rada na závěr? Obecně platí, že světla se vždy vyplatí více, než méně. A to, ať už pro dostatečné nasvícení pro velká garážová stání, tak pro efektivní osvětlení domácí garáže.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.