Ventilátor na krbová kamna, který slouží k distribuci teplého vzduchu z krbů a kamen do místnosti, přináší nespočet výhod, z nichž většinu ocení zejména vaše peněženka. Umisťují se na ventilační potrubí se stejným průměrem a s maximální délkou jednoho metru z krbu nebo kamen. Vyústění ventilátoru lze umístit na strop nebo na stěnu.

Zařízení se spouští automaticky podle teploty, kterou nastavíte na termostatu a následně se vypne, když teplota pod nastavenou úroveň klesne. Přístroje jsou vybaveny motorem s ochranou proti přehřátí.

Hlavní výhody ventilátoru na krbová kamna

Ventilátor na krbová kamna zaručuje efektivní vytápění, aniž byste museli použít jiný zdroj nebo zvýšit spotřebu paliva. Zařízení umožňuje jednoduše zvýšit teplotu na druhém konci bytu až o několik stupňů, tedy dokáže vytopit až několik místností najednou. S těmi nejvýkonnějšími bez problémů vytopíte až sedm místností. Vytápění je navíc rovnoměrné, tedy pryč se studenými rohy nebo chladnými podlahami, které trpí tím, že si vzduch klidně stoupá vzhůru, i když ho vaše věčně studené nohy chtějí mít dole.

Ventilátor na krbová kamna prostě ve všech ohledech zvyšuje tepelný komfort a přináší výraznou úsporu nákladů. Jeho pořízení se vám tedy velmi brzo finančně vrátí.

Mezi jeho hlavní výhody také patří energetická soběstačnost, tichost, bezpečnost, ekologický provoz a v neposlední řadě i rychlejší vytápění prostor. Výhoda, kterou určitě oceníte během studené zimy mnohokrát.

Mimochodem, kdybyste přece jen potřebovali zahřát okamžitě, k tomu jsou zase dobré infrazářiče, které po zapnutí fungují v sekundě. Klidně je tedy můžete použít jako přídavný zdroj tepla ve chvíli, kdyby budete čekat, než se vám roztopí krb či kamna. Ideální a nejčastěji využívané jsou ovšem v koupelně či venku na terase.

koupelna infracervene topeni

Zpátky ale k ventilátorům na krbová kamna. Jejich instalaci lze více než doporučit. Aniž byste spotřebovali více paliva, budete mít více tepla. Jen při nákupu vybírejte ty opravdu kvalitní a zaměřte se i na to, aby zařízení zvládlo vytopit vámi požadované prostory.

Pozn. pod pojmem krbový ventilátor můžete nalézt i malé vrtulky, které se zvenku připevní na kouřovod. Tyto jsou bezmotorové a začnou se samy otáčet díky stoupajícímu teplému vzduchu. Částečně by také měly pomáhat s distribucí teplého vzduchu v místnosti, ovšem v podstatně menší míře než u výše zmíněných motorových ventilátorů umístěných do ventilačního potrubí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.