Dalekohled je optickým přístrojem, se kterým můžete pozorovat vzdálené předměty, lidi, zvířata a krajinu kolem sebe. Tento praktický výrobek se hodí i na nejrůznější sportovní události. Jeho využití je opravdu široké, a právě v závislosti na něm byste měli volit ty správné dalekohledy.

Na trhu totiž existuje bezpočet libovolných modelů, jež se liší hlavně svou velikostí, přiblížením a do jisté míry také vzhledem. Je pochopitelné, že pokud budete chtít dalekohled na lov, určitě zvolíte správné maskování.

Dalekohledy – od kapesních, až po zoom dalekohledy

V okamžiku, kdy se zahledáte do produktového portfolia některého z profesionálních prodejců této techniky, jistě vašemu zraku neunikne základní dělení dalekohledů. Vybírat si můžete hned z několika kategorií, jež mají své charakteristické vlastnosti a jsou určeny k dané věci.

  • Kapesní dalekohledy – U nich oceníte jejich kompaktnost, malé rozměry a dostatečné zvětšení.
  • Turistické dalekohledy – Jsou o něco větší a dokáží více přiblížit pozorované předměty a místa.
  • Lovecké dalekohledy – Primárně slouží k lovu divoké zvěře.
  • Dalekohledy Zoom – Rozměrově robustnější, avšak jejich přiblížení je opravdu markantní.

Vedle zmiňovaných výrobků můžete volit také dalekohledy astronomické, ale i dalekohledy monokulární. I ty mají řadu příznivců a od těch klasických se drobně liší.

Jak vypadají monokulární dalekohledy

Vzhled a velikost monokulárního dalekohledu se odvíjí podle toho, zda jde o výrobky s přímým okulárem nebo s lomovým okulárem. Jejich nedílnou součástí bývá také praktický stativ, který primárně slouží k celkové stabilizaci přiblíženého obrazu. Výjimkou nejsou ani speciální mini monokulární dalekohledy.

Tak neváhejte a vybírejte z přemíry kvalitního sortimentu, jež vám přinese požadovaný užitek a s nímž docílíte potřebného zvětšení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.