Pes je nejmilejší a nejvěrnější přítel člověka. Proto je o toto domácí zvíře tak velký zájem. Nežli se však unáhlíte a zakoupíte si psa z určitého rozmaru a chtíče, měli byste si uvědomit, zda ho opravdu chcete. Jestli se o něho budete několik následujících let starat, dokážete mu obětovat svůj vlastní čas a svým způsobem mu podřídíte život.

Pakliže na vše souhlasně kývete, že ano, je nejvyšší čas, připravit se na nové nového čtyřčlenného člena rodiny.

Základní potřeby pro psa

Zaprvé pořiďte pohodlný pelíšek, kde mu vytvoříte jeho vlastní útočiště a prostor, v němž ho naučíte trávit noční čas. Konkrétní produkt vybírejte dle velikosti plemene, lepší větší, nežli příliš malý.

Pomýšlet musíte i na misky určené pro vodu a stravu, ať už jde o granule nebo konzervy. V tomto směru se meze dozajista nekladou. Lepší je však volit těžší a pevně umístěné doplňky s protiskluzovým dnem. Ty pak nebudou psovi utíkat před čenichem.

V neposlední řadě nezapomeňte ani na samotné krmivo. Dbejte na to, že štěňata vyžadující trochu odlišný typ stravy, nežli dospělí psi.

Autor: The U.S. National Archives (Flickr.com)

Pravidelná údržba a hrátky

Pes je živým tvorem, o nějž se musíte starat i z pohledu fyzické schránky. Proto si kromě výše zmíněného zakupte i kleště na drápky, šampon, roztok na čištění uší nebo kartáč s hřebenem, s pomocí něhož budete psa česat.

Nakonec myslete i na zábavu a venkovní procházky.

  • Obojek s dostatečně dlouhým vodítkem, popřípadě náhubek či košík
  • Hračky odpovídající velikosti, ať už plastové, textilní nebo pískací

Jestliže plánujete menší plemeno, s nímž budete často cestovat, určitě věnujte spoustu času také výběru přepravní schránky, respektive cestovní tašky.

Výše uvedené berte jako minimum pro vašeho budoucího domácího miláčka. Jeho potřeby se samozřejmě mohou rozrůst v závislosti na celkovém vývoji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.