Společně s posledním lednovým dnem skončila nabídka atraktivních first minute dovolených. Svou letní dovolenou jste mohli zakoupit za sníženou cenu o několik desítek procent. Nyní vrcholí druhá vlna first minute, která ovšem není tak výhodná jako ta předcházející. Pokud jste nestihli „ulovit“ dovolenou v první zmíněné vlně, nezoufejte. Naštěstí existují tzv. last minute zájezdy, díky nimž pořídíte zájezd ještě výhodněji. Třeba taková dovolená v Chorvatsku vás pak vyjde na pár peněz.

Jaké jsou trendy?

O last minute nabídky mají největší zájem především páry ve věku od 18 do 30 let. Ty totiž dokážou poměrně snadno sladit pracovní volno. Navíc nemusí vybírat ubytovací kapacity pro vícero osob, jako je tomu u početnějších rodin. Obvykle jsou také ochotny sbalit se během několika mála hodin, maximálně pak dnů. Hned v závěsu za mladými páry stojí cestovatelé, kteří si užívají zaslouženého důchodu.

Co očekáváme od last minute?

Last minute zájezdy tvoří asi deset procent z celkového množství zájezdů. Co od nich očekáváme? Rozhodně se nespokojíme s málem. Většinou hledáme ubytování ve čtyř nebo dokonce pěti hvězdičkových hotelích a stravě jednoznačně vévodí all inclusive stravování. Ani na ubytování v soukromí jsme ale nezanevřeli. To je typické zejména pro dovolenou v Chorvatsku.

Kolik můžete ušetřit?

Pokud pořídíte zájezd v první vlně first minute, bude se vaše úspora pohybovat okolo dvaceti, maximálně pak třiceti procent. Počkáte-li si na poslední chvíli a na tzv. last minute nabídku, pak můžete zakoupit zájezd, který bude levnější třeba o padesát procent. Čekat na last minute nabídky se však příliš neoplatí početnějším rodinám nebo větším skupinám osob. Množství letenek, stejně jako ubytovací kapacity totiž bývají na poslední chvíli dosti omezené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.