Oplocení může mít opravdu velké množství různých významů. Pro někoho se může například jednat o víceméně designovou záležitost, pro jiné potom může být tou nejvyšší možnou prioritou v rámci oplocení právě samotná bezpečnost.

Pokud se přitom někde setkáme vyloženě s ochranou na prvním místě, tak to bude především průmysl. Oproti jiným druhům oplocení jsou totiž standardní průmyslové ploty velice specifickou a odlišnou skupinou.

Design jde stranou, hlavní je odolnost

Pokud bychom chtěli stoprocentně vypíchnout jednu specifickou záležitost, tak to bude především samotná odolnost plotu. V rámci některých druhů plotů je totiž jednoduché je porušit, příklad typicky mohou být například pletivové ploty. Vedle toho jsou ale naopak takové, které je opravdu složité překonat.

Mezi nimi najdeme hlavně svařované panely. Jedná se o ploty, které mají poměrně velká oka, ale jsou koncipovány tak, aby nepomáhaly k překonání samotného oplocení. Mimo toho samotného navíc můžeme počítat s tím, že jsou extrémně odolné proti všem běžným způsobům poškození.

Myslí se i na překonání spodem

To, že je plot sám o sobě velice odolný a kvalitní přitom může automaticky potencionální narušitele vést k překonání jinými způsoby. A jedním z těch vůbec nejjednodušších způsobů je prostě podlézt plot jako takový. To se u dobře udělaných průmyslových plotů ale dělá opravdu extrémně špatně. důvodem jsou takzvané podhrabové desky. Jedná se o desky, které jsou na první pohled velice blízké obrubníku. Jsou ale o něco užší, a hlavně zásadně vyšší. Po zabetonování do základů plotu jsou tak obtížnou překážkou.

Celý plot je funkční jako celek

Extrémně důležité je, aby plot fungoval nejen kus od kusu, ale také mohl fungovat jako celek. Také z toho důvodu jsou tak velice často používány technologie, které po spojení plotu dohromady dokáží utvořit opravdu celistvý blok, který se těžko překonává. To je nejen o plotové technologii, ale také mohou pomoci silnostěnné jeklové sloupky, právě samotné podhrabové desky a další pojiva, která nedovolí plot jednoduše rozebrat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.