Asi každý dnes má pojištěnou svou nemovitost, ať už se jedná o dům nebo o byt v osobním vlastnictví. Na druhou stranu už méně lidí využívá možnosti pojistit si domácnost jako takovou. V posledních letech však má i tento druh pojištění vzestupnou tendenci. Je to zejména z toho důvodu, že lidé si začínají uvědomovat rizika, která zde mohou hrozit. Nepojištěná domácnost se zkrátka nemusí vůbec vyplatit.

Proč má význam si domácnost pojistit?

Je to zejména z toho důvodu, že možných rizik je opravdu celá škála. V domácnosti může dojít k celé řadě událostí, které nelze dopředu předpovídat. Pokud máme pojištěnou domácnost, tak se nemusíme obávat právě ani takových rizik, která nemůžeme žádným způsobem ovlivnit. Mezi typické pojistné události může patřit třeba:

  • Krádež vloupáním do domu či bytu
  • Přepětí či podpětí elektrické síti
  • Zneužití telefonu
  • Zkažení potravin v mrazáku
  • Rozbití skla bez určené příčiny

Může to být ale pochopitelně ještě celá řada jiných událostí, které dopředu neovlivníme. Hned na prvním místě je každopádně ten nejobvyklejší případ, který si představíme. V případě krádeže totiž nemůžeme počítat pouze s odcizením některých cenností, ale třeba také s poškozením vybavení bytu. Při každé pojistné události je však rozhodně vhodné obrátit se na asistenční službu, kde získáte informace o tom, jaký je vhodný další postup.

casopis roku.cz ergo cz 01

Pojistku vyřídíte přes internet

V současnosti není vůbec žádný problém vyřídit celou řadu věcí prostřednictvím internetu. Nejinak je tomu v případě pojistky. Mnohé pojišťovny nabízejí jednoduchou cestu, jak si pojistit domácnost online, kde si můžete nechat samotné pojištění zkalkulovat. Pokud budete s výslednou pojistkou spokojeni, můžete ji zde velmi jednoduše také uzavřít. V případě domácností se kalkulace pojistky provádějí podle m2 obytné plochy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.